Výsledky

Golianovo - Lehota

Machulince - Golianovo 3:1 (2:1)

Obe mužstvá z konca tabuľky potrebovali chytiť prvé body v jarnej časti ako soľ. Domáce Machulince vstúpili do zápasu lepšie, keď už v 15 minúte vyhrávali 2:0. V tom čase pôsobili hosťujúce mužstvo Golianova už odovzdane. Hostia sa do prestávky zmobilizovali a znížili stav zápasu 2:1, veľmi dôležitým gólom do šatne. Po prestávke sa hral medzi 16-kový futbal, bez väčšej šance. V polovici druhého polčasu zvyšovali domáci na 3:1 a o zápase bolo viac menej rozhodnuté. Machulince hrali to čo potrebovali, výsledok udržali a dôležité 3 body ostali doma. Tak isto pochvala patrí aj hlavnému rozhodcovi za solídny výkon.

Golianovo - Klasov 0:1 (0:0)

Po zimnej prestávke sa opäť začal kolotoč jarnej časti sezóny. Obe mužstvá nastúpili na zápas s veľkou chuťou získať prvé body v druhej polovici súťaže. V prvom polčase mali mierne na vrh domáci. Po 15 minútach zápasu mal prvý gól na kopačke Golianovčan Bohuš Luzár, ktorý vo vyloženej šanci zaváhal. Prvý polčas pár centrov, štandaridek, rohov a pološancí nepriniesli zmenu stavu, do kabín išli mužstvá za stavu 0:0. Po prestávke vyšli domáci viac vydýchaní a odzrkadlilo sa to aj na hre. Prvá 15 minútovka druhého polčasu bola v ich réžií, ale ani menší územní tlak nepriniesol zmenu výsledku. Zimnú prípravu absolvovali lepšie asi Klasovčania, lebo keď domáci už postupne odpadávali, hostia naberali druhý dych. Tutovku na kopačke mal útočník hostí, keď prešprintoval obranu za nakopnutou loptou, ale pozorný brankár domácich vybehol zo 16 – ky a zhruba 10 metrov za ňou s kúskom šťastia vypichol útočníkovu loptu. V 88. minúte prišlo to, čo nikto z domácich hráčov a divákov si nechcelo ani predstaviť. Štandardná situácia, lopta do malého vápna, prvé zakončenie brankár vyrazil, ale na druhé už bol pri krátky. Na veľkú radosť hostí a smútok domácich menil stav zápasu hosťujúci hráč na 0:1.

Golianovo - Chrenová 1:2 (0:0)

Zápas, v ktorom nastúpilo doma už tradične veľmi silné Golianovo s Chrenovou, ktorá do tohto zápasu ťahala 4 zápasovú sériu víťazstiev, nepriniesol veľa krásy. Prvý polčas sa oba celky akoby hľadali a hralo sa prevažne medzi 16-kami. Po polhodine prišla veľká šanca hostí, keď sa Chrenko dostal po chybe domácej obrany do úniku no okrem brankára Bányiho obstrelil aj celú bránu. V samom závere polčasu ešte prišla obrovská šanca Golianova. Po zlom odkope jedného z hostí spoza veľkého vápna napriahol jeden z Bradáčov no opečiatkoval len žrď a následná dorážka domáceho útočníka skončila len na brvne Štrbovej brány. Druhý polčas priniesol aj góly. Začiatok síce priniesol tlak Golianova, no nepramenili z neho takmer žiadne šance. Hostia tak kruto trestali v 57.minúte, keď sa po peknej kombinácii dostal k lopte aktívny Chrenko, ktorý sa v 16-ke pekne uvoľnil a Bányimu nedal šancu. Zaskočené Golianovo gól trošku pribrzdil a o 20 minút bol náskok hostí už dvojgólový, keď sa po úniku a prihrávke Chrenka trafil do čierneho aj striedajúci Tatar. Neprešla ale ani minúta, a domáci po faule Špánika kopali penaltu. Tá bola síce kopnutá presne k ľavej tyči, no zaskvel sa brankár Štrba a pre domácich to už vyzeralo zle-nedobre. V 85.minúte predsa len vykresal iskierku nádeje kapitán Zaťko, keď sa presadil vo vnútri 16-ky a k tyči znižoval na 1:2. Ďalší tlak Golianova, no opäť bez väčších šancí, už gól nepriniesol a Chrenová tak vyhrala už 5x v rade a môže pokojne zimovať na 6.mieste.
Góly: Zaťko - Chrenko, Tatar

Alekšince - Golianovo 4:2 (2:1)

Zápas začali lepšie domáci, keď už v 4.minúte otvoril skóre peknou strelou k žrdi Vavruš. na 2:0 zvyšoval ten istý hráč v 25.minte po individuálnej akcii keď sa pekne preštrikoval Golianovskou obranou až pred brankára, ktorému nedal šancu. Onedlho bolo 3:0 - opäť Vavruš, tento krát sa presadil hlavou, no gól pre ofsajd neplatil. Následne páli domáci Daniš iba do brvna. Potom sa dostali k slovu aj hostia, keď po chybe domácej obrany sa im podarilo vrátiť do zápasu. Posledné minúty prvého polčasu boli potom z domácej strany zbytočne nervózne, no stav sa už do polčasu nemenil. V druhom polčase sa presadil tečovanou strelou Gunda, keď bežala 55.minúta. Hosťom sa opäť podarilo dotiahnuť na rozdiel jediného gólu, keď sa po rohu hlavou presadil golianovský hráč. Definitívnu bodku za zápasom dal opäť Gunda peknou strelou k žrdi obstrelil brankára a bolo 4:2. V závere sa opäť triaslo golianovské brvno, no gól už nepadol.
Góly za domácich: Gunda 2, Vavruš 2

Golianovo - Sľažany 1:0 (0:0)
Ľudia, čo si mysleli, že príde prvé mužstvo tabuľky k tretiemu od konca a zoberie tri body, sa veľmi zmýlili. Na hody sa v Golianove neprehráva. Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal, bez vážnejšej šance na oboch stranách. Do kabíny išli mužstvá za nerozhodného stavu. Po zmene strán domáci zvýšili na obrátkach, čo sa prejavilo aj na hre. Roh za rohom, štandartka za štandartkou, center za centrom. Všetky tieto lopty však skončili v rukách brankára alebo na hlavách obrancov Sľažian, nie nadarmo dostali najmenej gólov v súťaži. Najväčšiu šancu v zápase mal až v 80 min. kapitán domácich, keď zoči-voči brankárovi neuspel. Loptu mierenú medzi nohy brankár vyrazil 10 cm od žrde. Rozuzlenie zápasu priniesol až nadstavený čas, kde prízemný center s kúskom šťastia dotlačil za bránkovú čiaru Andrej Jamrich. Hodové body, na veľkú radosť fanúšikov, teda ostali doma. Po zápase sa kade tade šuškalo, že od prvého mužstva sa očakávala lepšia hra.
Gól: Jamrich

Ivanka - Golianovo 4:2 (1:1)
Od úvodného výkopu mal územnú prevahu domáci celok. Vypracoval si množstvo čistých šancí, ktoré skvele likvidoval nový brankár hostí. Domáci napokon išli do vedenia vďake premenenému pokutovému kopu. Na druhej strane mohol vyrovnať hráč Golianova, keď po priamom kope brankár len vyrazil loptu pred seba a útočník hostí nepochopiteľne netrafil ani do lopty, nie to ešte prázdnu bránu. Do polčasu hráči Golianova ešte vyrovnali, kde išiel do sklzu útočník aj brankára, útočník hosti získal loptu a bez problémov ju dokopol do brány. Po tomto ešte domáci avizovali faul na brankára, ale tak ako rozhodca daroval pokutový kop domáci, odpustil faul na brankára. Po polčase sa obraz hry nezmenil, domáci mali opäť prevahu, čo potvrdili rýchlym gólom po prestávke a množstvami nepremenených šancí. Domáci pridali aj tretí gól, na čo odpovedali hostia druhým kontaktným gólom. Golianovčania sa snažili ešte vyrovnať zápas ale keď z čistej šanci nedali gól prišlo povestné nedáš dostaneš. Protiútok, gól a konečný výsledok 4:2. Domáci vyhrali zaslúžene. Skvelými zákrokmi sa prezentoval brankár Golianova, keď pochytal viaceré čisté šance.
Góly: Guzmický 2, Horník, Pagáč - Majerčík, Zaťko

Žitavany - Golianovo 1:1 (0:1)
Od úvodného hvizdu sa hral živý ofenzívny futbal z oboch strán. Do vedenia sa dostali hosťujúci hráči po štvrť hodine hry po peknom centri. Od tohto momentu sa viac snažili domáci tvoriť a zatláčať hostí na vlastnú polovicu. Táto taktika sa im aj darila, no k streleniu gólu to nestačilo. Strelecky sa nepresadili ani hostia a do kabín sa odchádzalo za stavu 0:1. Po polčase sa hral futbal podobný začiatku zápasu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Svoju šancu na strelenie gólu využili domáci v 60.minúte a vyrovnali stav na 1:1. Na konci zápasu mali bližšie k trom bodom domáci, no lenže zahodili čistú šancu, keď z 2 metrov prázdnu bránu netrafili. Hral sa vyrovnaný zápas, o niečo viac šancí mali domáci, ale body sa pravdivo podelili.

Golianovo - Čeľadice 0:1 (0:1)
Golianovo začalo lepšie do 20.minúty, aj keď hralo prvý polčas na dolnú bránu. Potom prebrali iniciatívu hostia a vytvorili si viacero tutoviek, ktoré nepremenili, ale ich snaha sa im vyplatila. Hosťujúci Bosák napriahol tesne pred koncom polčasu asi z 25m a nádhernou strelou nedal domácemu brankárovi šancu, čím Golianovo dostalo nepopulárny gól do šatne. V druhom polčase Golianovo vyrovnalo hru, vytvorilo si dostatok šancí, ktoré ale nedokázalo premeniť a hostia si už víťazstvo postrážili. Domáci majú okrem iného ťažké srdce najmä na postranného rozhodcu.
Gól: Bosák

Veľký Lapáš - Golianovo 0:1

Golianovo - Janíkovce 0:0
Golianovčania chceli po dvoch prehrách vonku, doma na plno bodovať. Od úvodného hvizdu to tak ale nevyzeralo. V prvom polčase hra oboch celkov vyzerala, že nikto nechce dať gól a všetci by boli spokojný aj s remízou. Žiadna zakončená akcia, šanca, proste medzi 16-kový futbal. Stav po prvom polčase bol teda 0:0. Po zmene strán domáci výrazne ožili. Začali si vypracovávať viacej šancí a naznačovali, že by 3 body mohli ostať doma. Po ojedinelej strele domáceho útočníka skončila lopta len na tyči. Chybu golianovského gólmana mohol potrestať útočník hostí, keď proti brankárovi zoči-voči neuspel. Približne od 70 min. to bola už len hra na bránku Janíkoviec, ktoré hrozili len s brejkami bez zakončenia. O všetko mohol rozhodnúť kapitán domácich, keď 5 min. pred koncom trafil len brvno. Celý zápas sa niesol v športovom duchu bez zákernejších faulov a žltej karty.

Nevidzany – Golianovo 2:0 (0:0)
Zápas medzi Nevidzanmi a Golianovom sa odohrával na futbalovom štadióne Horného Ohája. Prvý polčas sa hral medzi šesťnástkový futbal, v ktorom mali trochu na vrh hráči Nevidzian. Diváci v prvom polčase nevideli veľa zakončených akcií a ani šancí. Čiernym momentom prvého polčasu bol nešťastný zákrok od Golianovského obrancu na útočníka Dana Solárika, kde po súboji o loptu pri postrannej čiare, hráč Golianova nešťastne dostupil Solárikovi na ruku, ktorý v bolestiach ostal ležať na hracej ploche. Na Danovu ruku bol veľmi nemilý pohľad, pravdepodobne bude mat zlomenú ruku, zápastie, alebo články prstov. Pre skvelého útočníka sa jesenná časť súťaže pravdepodobne súťaž skončila. Po 5 minútovej nevyhnutnej prestávke sa pokračovalo ďalej v hre. Do kabín išli mužstvá za stavu 0:0. Po zmene strán mali Nevidzančania raketový štart do druhého dejstva, keď zahrali loptu, nakopli na pravú stranu, ktorú odtiaľ poslal pravý záložník pred bránu a po 20 sekundách hry bolo 1:0. Golianovčania sa nevzdávali a vyrovnali hru, začali sa dostávať do menších pološancí, v ktorých boli bez zubí. Pred koncom hostia otvorili hru, po strate lopty v strede pola išli do protiútoku domáci a zvyšovali náskok a konečný výsledok duelu na 2:0. Domáci venovali víťazstvo Danovi Solárikovi a všetci mu prajeme skoré uzdravenie.

Zbehy - Golianovo 1:0 (1:0)
Od úvodných minútu videli diváci kvalitný futbal, najmä zo strany domácich, ktorý hneď na začiatku zápasu strelili rýchli gól. Svojou efektivitou si vypracovali množstvo šancí a keby bolo do polčasu 3:0 Golianovčania sa nemôžu sťažovať. Po zmene strán hostia podstatne ožili a hru vyrovnali. Nie jednou štandartkou a útokom ohrozovali domáceho brankára, ktorý ale svoju robotu odviedol na 100%. Samozrejme aj v druhom polčase mali domáci viacero šanci zvýšiť náskok, no v koncovke boli bez zubí alebo ich vychytal hosťujúci brankár. Do konca zápasu gól nepadol a tak hodové tri body ostávajú doma. Na zápas sa prišlo pozrieť 400 divákov.

Výčapy-Opatovce – Golianovo 0:2 (0:2)

Golianovo začalo v prvom polčase s územnou prevahou a bolo lepším tímom aj keď šance mali aj domáci hráči, no strelecky sa nepresadili, keď miesto prázdnej brány trafili iba tyčku. Všetko sa rozhodlo na konci prvého polčasu, keď po pravej strane sa presadil Andrej Jamrich pomedzi troch hráčov a prihral do 100% šance Andrejovi Kleinovi ktorý sa v drese Golianova presadil po prvý krát . Druhý gól padol tesne pred koncom prvého polčasu zo štandartky ktorú zahrával znovu Angrej Jamrich a našiel Tomáša Martinkoviča a hlavou zvýšil náskok na 2:0. V druhom polčase veľa vzruchu na ihrisku nebolo, hra bola zo šancami na oboch stranách a domáci hrozili iba štandartkami, ktoré hrali na Martonku no ten sa gólovo nepresadil. Pochvala patrí aj rozhodcom za ich objektívny a dobrý výkon.

Golianovo – Veľké Zálužie 2:0 (1:0)

Od úvodného výkopu sa hral vyrovnaný medzi 16-tkový futbal, obe mužstvá sa dostávali do šancí len veľmi sporadicky. Prvý polčas zvládli taktickejšie domáci hráči. Prvý gól sa zrodil po nešťastnej chybe hosťujúceho obrancu, ktorý namiesto toho aby odkopol loptu na roh trafil svoju bránku. Hostia hrozili viac menej len po štandartkách, ktoré veľmi dobre kopal stredný záložník Ulaku Kečkeš. Väčšinu lôpt ale pozbieral alebo povyrážal staro-nový brankár Martinkovič. Do kabín išli Golianovčania s jednogólovým náskokom. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia mali dve gólové šance, kde nikým nekrytý hrač Ulaku hlavičkoval mimo bránku a po nedorozumení domácej obrany sa dostal do zakončenia útočník hostí, jeho polostrelu však zlikvidoval domáci brankár. Tesne pred koncom si Golianovčania vypracovali regulárny pokutový kop, ktorý aj premenili. Domáci sa teda radovali z víťazstva 2:0. Pochváliť treba aj divákov, či už domácich, alebo hostí.

Lehota – Golianovo 6:0 (3:0)

Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal, ale futbal sa hrá na góly. V prvom polčase ich strelilo viac domáce mužstvo, keď si v 11 min. nabehol na roh kapitán domácich, Lehoťania išli do vedenia. O 5 minút na to si nerozumel hosťujúci brankár so spoluhráčom, k lopte sa dostal útočník domácich a z kroku preloboval brankára. Do polčasu kopali domáci 2 jedenástky, premenili iba jednu. Po zmene strán prebrali domáci hru do svojich rúk a nakopávanými loptami robili problémy hosťujúcej obrane, odovzdané mužstvo Golianova dostalo štvrtý, piaty a aby toho nebolo málo aj šiesty gól, za ktorý by sa nemuselo hanbiť ani prvoligové mužstvo, krásnymi prihrávkami na jeden dotyk sa dostali domáci hráči až pred golianovského brankára, ktorý si siahol na loptu len keď ju vyťahoval zo siete. Tri body zostali zaslúžene doma.

Golianovo – Machulince 2:1 (1:0)

Od úvodného hvizdu sa hral viac menej vyrovnaný futbal, ale v prvom polčase mali hráči Golianova trochu na vrh, čo vyústilo do vedúceho gólu po nádhernom pase a menšom zaváhaní obrany. Stav do polčasu bol 1:0. Po zmene strán podstatne ožili aj hráči Machuliniec, ked si vypracovali viacero čistých šancí, kde domáci celok podržal brankár P. Kostoláni. Po zrážke obrancu a brankára Machuliniec už nebol problém pre domáceho útočníka doraziť loptu do prázdnej brány. Za stavu 2:0 dochádzali sily domácemu celku, čo viedlo ku kontaktnému gólu Machuliniec na 2:1. Ani po menšom nápore, viacerých štandartkách a nakopávaných loptách sa stav do konca zápasu nezmenil. V zápase nepadla ani jedna žltá karta!

Klasov - Golianovo 3:0 (2:0)

Od úvodného hvizdu, prebrali iniciatívu domáci celok, presnými prihrávkami a dobre zorganizovanou hrou sa dostali zaslúžene do vedenia po nie príliš silnej strele. Po chvíľke mohol ísť sám na brankára útočník Golianova, ale bol faulovaný posledným hráčom Klasova, ktorý v momente dostal červenú kartu a putoval pod sprchy. Do prestávky domáci zvyšovali stav na 2:0 z pokutového kopu a tak odchádzali domáci s gólom do šatne. Po výmene strán sa priebeh hry nezmenil ani s jedným vylúčeným hráčom Klasova. Domáci hrali to čo potrebovali a tretím gólom si poistili zaslúžené víťazstvo.