Golianovo postupuje do prvej triedy

01.03.2011 14:42

Lužianky – Golianovo 1:3 (0:3) Na futbalovom ihrisku v Janíkovciach sa odohralo barážové stretnutie medzi OFK Lužianky a OFK Golianovo. Bojovalo sa o prvú futbalovú triedu v nitrianskej oblasti. I keď prvá trieda začína svoje zápasy už tento víkend, o poslednom účastníkovi sa rozhodovalo v sobotu v Janíkovciach. Dôvodom tejto situácie bolo odhlásenie sa futbalistov Šale B z prvej triedy. A keďže Jelenec svoju možnosť na udržanie sa v prvej triede nevyužil, rovnako aj Machulince, tak sa o účastníkovi prvej triedy rozhodovalo v priamom zápase medzi Lužiankami a Golianovom. Stretnutie začalo opatrným futbalom na oboch stranách. Postupne si však hráči z Golianova začínali vytvárať viac z hry, z čoho postupne prichádzali aj góly. Jednoznačnou hviezdou stretnutia bol hráč Golianova Bradáč Juraj, ktorý s troma gólmi v prvom polčase rozhodol o víťazstve svojho tímu a zabezpečil mu tak postup do prvej triedy v nitrianskej oblasti. V druhom polčase mali hráči z Golianova stretnutie vo svojich rukách, dobre bránili a ohrozovali súperovu bránku. Brankár Lužianok Šima bol pozorný a ďalší gól už nepustil. Práveže naopak, Lužiankam sa podarilo korigovať stav stretnutia a to až v samom závere na 1:3, keď v posledných minútach skóroval Buch Miroslav.